Mitsubishi Outlander

OUTLANDER APSKATS

DIZAINS

Jaunā priekšpuses dizaina koncepcija “Dynamic Shield” (“Dinamiskais Vairogs”) ir aizgūta no Pajero un Lancer Evolution modeļiem, atspoguļojot formas un funkcionalitātes vienotību – priekšpuses dizaina elementi ne tikai akcentē OUTLANDER jaudu un veiktspēju, bet arī pilda aizsargfunkcijas sadursmes gadījumā.

JAUNAS KONCEPCIJAS DIZAINS

„DINAMISKAIS VAIROGS”

Jaunā Mitsubishi Motors priekšpuses dizaina koncepcija „Dynamic Shield” (“Dinamiskais Vairogs”) ir aizgūta no Pajero un Lancer Evolution modeļiem. Melnas krāsas priekšpuses centrālā daļa simbolizē jaudu un veiktspēju, kā arī veic aizsargfunkcijas sadursmes gadījumā.

Šis risinājums, kas atspoguļo formas un funkcionalitātes vienotību, būs nākamo Mitsubishi modeļu priekšējās daļas dizaina pamatā.

VĒL IZTEIKSMĪGĀKS

Pateicoties priekšējam motora un transmisijas aizsargam sudraba krāsā, OUTLANDER ir ieguvis vēl izteiktāku krosovera veidolu. Izmantojot melnas krāsas konstrukcijas elementus, izteiksmīgāka ir kļuvusi ne tikai automobiļa priekšējā daļa, bet arī sāni.

JEBKURĀ VIDĒ IEDERĪGS DIZAINS

PILSĒTAS IELĀM

OUTLANDER ārējais veidols ir kļuvis vēl dinamiskās, kas kopā ar LED priekšējiem lukturiem un dienasgaismām piešķir automobilim īpašu eleganci pilsētas ielās.

LIELCEĻIEM UN BEZCEĻIEM

OUTLANDER jaunais dizains, kas ir mantojis Pajero un Lancer Evolution funkcionalitāti, atklāj Mitsubishi automobļu patieso būtību un ir vienlīdz pārliecinošs gan uz ātrgaitas šosejām, gan bezceļos.

OUTLANDER APSKATS

EKO BRAUKŠANA

OUTLANDER atbilst visiem videi draudzīgas braukšanas kritērijiem, kas mūsdienās ir būtisks transportlīdzekļu kvalitātes aspekts. Papildus izcilajai veiktspējai, modernie MIVEC un DI-D dzinēji piedāvā vēl nebijušu degvielas ekonomiju un zemu CO2 izmešu līmeni.

AERODINAMISKS DIZAINS

Outlander izceļas ar SUV klasei ļoti aerodinamisku dizainu. Veicot virkni testu vēja tunelī, OUTLANDER ir izdevies sekmīgi apvienot izcilas aerodinamiskās īpašības ar pievilcīgu ārējo dizainu. Aerodinamiskais dizains nodrošina mazāku degvielas patēriņu un CO2 emisiju līmeni, savukārt palielina automobiļa stabilitāti braucot lielā ātrumā.

AUTO STOP & GO (AS&G)

Automobilis ir aprīkots ar automātisko dzinēja noslāpēšanas un iedarbināšanas sistēmu (AS&G), kas automātiski noslāpē dzinēju,piemēram, apstājoties pie luksofora vai sastrēgumā. Šī funkcija ļauj samazināt degvielas patēriņu un izmešu daudzumu. Tiklīdz tiek atlaists bremžu pedālis (dzinējiem ar CVT) vai nospiests sajūgs (dzinējiem ar mehānisko pārnesumkārbu), dzinējs automātiski tie iedarbināts un Jūs varat turpināt ceļu.

VIEGLA UN IZTURĪGA VIRSBŪVE

Lai ievērojami samazinātu virsbūves svaru, vienlaikus saglabājot augstu sadursmes drošības līmeni, konstrukcijā ir izmantotas daudz augstas stiepes tērauda plāksnes.

EKO BRAUKŠANAS ATBALSTA SISTĒMA

EKO BRAUKŠANAS REŽĪMS

Nospiediet EKO režīma pārslēgu (ECO MODE), lai ieslēgtu enerģijas taupīšanas režīmu dzinējam, klimata kontroles un pilnpiedziņas sistēmai.

EKO BRAUKŠANAS DISPLEJS

Attēlotais stabiņš norāda, cik videi draudzīgs ir braukšanas stils attiecīgajā brīdī.

EKO BRAUKŠANAS NOVĒRTĒJUMS

Šis rādītājs parāda jūsu braukšanas efektivitāti noteiktā laika periodā. Jo vairāk zaļo lapiņu, jo labāk.

EKO BRAUKŠANA

OUTLANDER atbilst visiem videi draudzīgas braukšanas kritērijiem, kas mūsdienās ir būtisks transportlīdzekļu kvalitātes aspekts. Papildus nevainojamai darbībai, modernie MIVEC un DID dzinēji piedāvā vēl nebijušu degvielas ekonomiju un zemu kaitīgo izmešu daudzumu. Automātiskā dzinēja noslāpēšanas un iedarbināšanas sistēma (AS&G) un ekoloģiskas braukšanas režīms (ECO) nodrošina ļoti zemu degvielas patēriņu, bet aerodinamiskais dizains un vieglā virsbūve ievērojami samazina enerģijas zudumus. OUTLANDER piedāvā augstākā līmeņa videi draudzīgu braukšanas sniegumu, tajā pat laikā nodrošinot izcilu braukšanas pieredzi.

OUTLANDER APSKATS

DROŠĪBA

Drošība ir būtisks faktors, kas ļauj autovadītājam izbaudīt patiesu braukšanas prieku. OUTLANDER ir aprīkots ar daudziem drošības elementiem, lai nodrošinātu autovadītājam un pasažieriem visaugstāko drošības līmeni.

DROŠĪBA

Drošība ir būtisks faktors, kas ļauj autovadītājam izbaudīt patiesu braukšanas prieku. OUTLANDER ir aprīkots ar daudziem drošības elementiem, lai nodrošinātu autovadītājam un pasažieriem visaugstāko drošības līmeni. Jaunā drošības sistēma analizē potenciālos sadursmes riskus un vajadzības gadījumā īsteno to novēršanas pasākumus. Ja sadursme tomēr ir notikusi, Jūs un pasažierus sargās 7 gaisa drošības spilvenu sistēma, t.sk., vadītāja ceļgalu gaisa drošības spilvens.

MODERNĀKĀS DROŠĪBAS SISTĒMAS

ADAPTĪVĀ KRUĪZA KONTROLE (ACC)

FRONTĀLĀS SADURSMES NOVĒRŠANAS BREMŽU SISTĒMA (FCM)

JOSLU ŠĶĒRSOŠANAS BRĪDINĀJUMA SISTĒMA (LDW)

Kamera seko ceļa joslu izvietojumam automobiļa priekšā. Ja automobilis sāk izbraukt no savas joslas, autovadītājs tiek brīdināts ar gaismas un skaņas signāla palīdzību. Sistēmas stabila darbība tiek nodrošināta, iebūvējot kameru priekšējā vējstiklā, tādējādi pasargājot lēcu no aizsvīšanas.

AKTĪVĀ DROŠĪBA

ELEKTRONISKI VADĀMA PILNPIEDZIŅAS SISTĒMA

Elektroniski kontrolējamā pilnpiedziņas sistēma kopā ar aktīvo stabilitātes sistēmu ASC (Active Stability Control) nodrošina izcilu saķeri neatkatīgi no ceļa seguma veida un laika apstākļiem.
Ar speciāla pārslēga palīdzību, Jūs varat izvēlēties nepieciešamo braukšanas režīmu: 4WD ECO-maksimāli ekonomiskai braukšanai, 4WD AUTO – normāliem braukšanas apstākļiem vai 4WD LOCK – braukšanai bezceļu apstākļos.

LED PRIEKŠĒJIE UN DIENAS GAITAS LUKTURI

LED priekšējie lukturi ar integrētām LED dienas gaismām uzlabo braukšanas drošību gan dienā, gan diennakts tumšajā laikā.

PALĪGSISTĒMA KUSTĪBAS UZSĀKŠANAI KĀPUMĀ (HSA)

Uzsākot kustību kāpumā, palīgsistēma (Hill Start Assist) pietur bremzes vēl 2 sekundes pēc bremžu pedāļa atlaišanas, tādējādi neļaujot automašīnai ripot atpakaļ.

BRAUKŠANAS ĀTRUMA IEROBEŽOTĀJS

Šī sistēma nodrošina to, lai automobilis nepārsniegtu noteiku pēc brīvas izvēles iestatītu braukšanas ātrumu. Turklāt braukšanas ātrums tiek saglabāts arī situācijās, kad parastos apstākļos tas palielinātos pat bez vadītāja iejaukšanās, piemēram, braucot lejup pa kalnu u.c. Ja sistēma kaut kādu apsvērumu dēļ nevar nodrošināt iestatīto braukšanas ātrumu, tā ar skaņas signāla palīdzību brīdina autovadītāju.

UZLABOTA PRIEKŠĒJĀ STATŅA FORMA

OUTLANDER priekšējā statņa forma ir pilnībā pārstrādāta, lai nodrošinātu vadītājam daudz labāku redzamību, tādējādi paaugstinot braukšanas drošību.

AKTĪVĀ STABILITĀTES KONTROLES SISTĒMA (ASC)

Aktīvā stabilitātes kontroles sistēma ir izstrādāta ar mērķi uzlabot OUTLANDER stabilitāti un vadāmību uz slidenas ceļa virsmas. Automobilī izvietotie sensori kontrolē braukšanas trajektoriju – ja sistēma konstatē aizmugurējo riteņu izslīdēšanu, ārējais priekšējais ritenis tiek piebremzēts, lai atgrieztu automobili tā izejas pozīcijā. Ja sānslīde tiek konstatēta priekšējiem riteņiem, tad tiek piebremzēts iekšējais aizmugurējais ritenis, lai izlīdzinātu automobiļa gaitu.

ABS & EBD

OUTLANDER ir aprīkots ar disku bremzēm gan priekšējiem, gan aizmugurējiem riteņiem, nodrošinot īsāku bremzēšanas distanci. Lai vēl vairāk uzlabotu drošību, standartaprīkojumā ir iekļauta arī bremžu pretbloķēšanas sistēma ABS (Anti-lock Braking System), elektroniskā bremžu spēka sadales sistēma EBD (Electronic Brake-force Distribution) un bremzēšanas palīgsistēma ( Brake Assist). ABS ļauj apbraukt šķērsli pat straujas bremzēšanas laikā, jo sistēma neļauj nobloķēt riteņus. EBD regulē bremžu spēku katram ritenim, tādējādi saglabājot pilnīgu kontroli pār automobili. Ja OUTLANDER vadības kontroles sistēma identificē strauju bremzēšanu, kas parasti liecina par avārijas situāciju, bremzēšanas palīgsistēma automātiski nodrošina maksimālo bremzēšanas jaudu.

PAAUGSTINĀTA SĒDPOZĪCIJA

Paaugstināta sēdpozīcija nodrošina labāku ceļa pārredzamību un vadītāja drošību.

IMOBILAIZERS

Automašīnas atslēga pārraida unikālu kodu, kam ir jāsakrīt ar kodu, kas ieprogrammēts dzinēja kontroles sistēmā. Ja šie kodi nesakrīt, automašīnu iedarbināt nevar, tādējādi efektīvi pasargājot automašīnu no zādzības

PASĪVĀ DROŠĪBA

BREMŽU PEDĀĻA PRIORITĀTES SISTĒMA

Bremžu pedāļa prioritātes sistēma (BRAKE OVERRIDE SYSTEM) nodrošina to, ka automobili var apstādināt pat tad, ja vienlaicīgi ar bremžu pedāli ir nospiests arī akseleratora pedālis, turklāt šī sistēma darbojas neatkarīgi no automobiļa braukšanas ātruma.

PAAUGSTINĀTAS TRIECIENIZTURĪBAS VIRSBŪVE

Paaugstinātas triecienizturības virsbūve RISE (Reinforced Impact Safety Evolution) garantē augstāku vadītāja un pasažieru drošības līmeni sadursmes gadījumā. RISE virsbūves īpaši veidotā struktūra absorbē un izkliedē triciena enerģiju, kas, savukārt, samazina traumu gūšanas risku.

SEPTIŅI SRS GAISA DROŠĪBAS SPILVENI

Priekšējie, sānu, aizkarveida, kā arī vadītāja ceļgalu gaisa drošības spilveni samazina traumu gūšanas risku un smagumu sadursmes gadījumā.

OUTLANDER APSKATS

KVALITĀTE

Pateicoties plašajam OUTLANDER salonam, komfortablajiem sēdekļiem, kā arī augstvērtīgajiem salona apdares materiāliem, Tu un Tavi pasažieri varēs justies komfortabli pat visgarākajos pārbraucienos.

AUGSTĀKĀ LĪMEŅA KVALITĀTE

Atverot durvis un iekāpjot salonā, Tu nokļūsi vidē, kas piedāvās Tev visu iespējamo komfortu. Veidojot OUTLANDER interjeru, uzmanība ir pievērsta katrai detaļai, sākot ar patīkamām tekstūrām līdz pat spožiem akcentiem. Šādu luksusu automobiļa salons līdz šim vēl nav pieredzējis.
Interjers piedāvā arī pilnu funkcionālo ērtību klāstu. Divzonu klimata kontroles sistēma un ērti regulējams sēdekis nodrošinās patīkamu braukšanu. Papildu ērtības nodrošina arī automātiskās bagāžas nodalījuma durvis un bezkontakta vadības sistēma. Apvienojot izcilu kvalitāti un praktisku funkcionalitāti, OUTLANDER ir automobilis, kuru Tu gaidīji.
Izbaudi prieku būt par tā īpašnieku!

IETILPĪGS SALONS

AUTOMĀTISKAS BAGĀŽAS NODALĪJUMA DURVIS

Ar elektroniski vadāma mehānisma palīdzību ir iespējama automātiska bagāžas nodalījuma durvju atvēršana un aizvēršana, turklāt vadītājs to var izdarīt pat neizkāpjot no automobiļa, nospiežot uz priekšējā paneļa novietoto slēdzi.

SĒDEKĻU PIELĀGOŠANA & TREŠĀ SĒDEKĻU RINDA

OUTLANDER otrās un trešās rindas sēdekļus ir iespējams daudzveidīgi transformēt. Tas ļauj efektīvi izmantot salona telpu, atkarībā no pasažieru skaita un bagāžas apjoma. Otrās rindas sēdekļi ir vienkārši pārvietojami uz priekšu, līdz ar to ir iespējams viegli piekļūt trešās rindas sēdekļiem.

UZGLABĀŠANAS NODALĪJUMS ZEM GRĪDAS

Atšķirībā no iepriekšējā modeļa, trešās rindas sēdekļi nav novietoti zem grīdas. Tas ir ļāvis izveidot papildu telpu bagāžas pārvadāšanai.

BAGĀŽAS NODALĪJUMA IETILPĪBA

Lai nodrošinātu iespēju ar automobili pārvadāt lielāku kravas apjomu, Outlander ir aprīkots ar neatkarīgi bīdāmu (335 milimetri) /salokāmu (attiecība 60/40) otro sēdekļu rindu.

INTERJERS

AUGSTVĒRTĪGI SALONA APDARES MATERIĀLI

Augstas kvalitātes apdares materiāli ne vien labi izskatās, bet tiem ir arī patīkami pieskarties, kas neapšaubāmi padara braucienu daudz patīkamāku. Sudraba krāsas dekoratīvie akcenti piešķir jaunajam Outlander luksusa klases salona veidolu.

ĒRTI SĒDEKĻI

Sēdekļu atzveltnes aizmugurējā daļa ir palielināta, lai nodrošinātu labāku atbalstu. Papildus tam par 40 mm ir palielināti galvas balsti, tādējādi uzlabojot galvas vai kakla aizsardzību sadursmes gadījumā.

UZLABOTS AKUSTISKAIS KOMFORTS

Veidojot jauno OUTLANDER, īpaša uzmanība tika pievērsta dzinēja darbības klusumam, kas ir ievērojams vibrāciju un trokšņu avots. Jaunizveidotā svārsta tipa dzinēja stiprinājuma sistēma pielāgojas dzinēja svārstībām virzienā uz priekšu un atpakaļ, tādējādi ievērojami samazinot vibrācijas un trokšņus. Jaunajā OUTLANDER ir uzlabota arī A statņa un sānu atpakaļskata spoguļu forma, lai samazinātu vēja trokšņu līmeni. Arī salona apdarē ir izmantoti materiāli ar labākām skaņas slāpēšanas īpašībām.

DIVZONU KLIMATA KONTROLE

Autovadītāja un blakussēdētāja sēdekļiem var veikt individuālus temperatūras iestatījumus.

SĒDEKĻU APDARES MATERIĀLI

OUTLANDER sēdekļi ir apvilkti ar augstas kvalitātes materiāliem, kas paredzēti ilgam kalpošanas laikam. Tie spēj radīt luksusa sajūtu un nodrošina komfortu garu pārbraucienu laikā.

AUGSTUMĀ UN DZIĻUMĀ REGULĒJAMS STŪRES RATS

Pēc augstuma un dziļuma regulējams stūres rats ļauj vadītājam atrast visērtāko pozīciju pie stūres, kas nodrošina papildu komfortu un drošību.

OUTLANDER APSKATS

VEIKTSPĒJA

Outlander veiktspēja ir tiešī tāda, kādu Tu to sagaidi no īsta SUV klases automobiļa-tam ir jaudīgs dzinējs un izcila vadāmība. Jaunāko tehnoloģiju izmantošana ne tikai uzlabo braukšanas kvalitāti, bet arī ļauj samazināt automobiļa negatīvo ietekmi uz apkārtējo vidi, pateicoties mazākam degvielas patēriņam un CO2 izmešu daudzumam.

MODERNI UN JAUDĪGI DZINĒJI

2.2L DID DZINĒJS

2.2 litru dīzeļdzinējam piemīt izcila veiktspēja un teicama degvielas patēriņa efektivitāte. Versija ar 6-pakāpju manuālo pārnesumkārbu attīsta 150 ZS lielu jaudu pie 3500 apgr./min. un griezes momentu 380 Nm pie 2500 apgr./min., savukārt versija ar 6-pakāpju automātisko pārnesumkārbu — 150 ZS pie 3500 apgr./min. un griezes momentu 360Nm pie 2750 apgr./min.

2.0L MIVEC DZINĒJS

Jaunais 2,0 litru dzinējs nodrošina klusāku un efektīvāku braukšanu. Dzinējs attīsta maksimālo jaudu 150 ZS pie 6000 apgr./min. un maksimālo griezes momentu 195 Nm pie 4200 apgr./min. Jaunā MIVEC tehnoloģija ļauj samazināt dzinēja svaru un ekonomēt degvielu, kas, savukārt, nozīmē mazāku kaitējumu apkārtējai videi.

ELEKTRONISKI KONTROLĒJAMA PILNPIEDZIŅA

OUTLANDER pilnpiedziņas sistēma nodrošina saķeri un pārliecinošu vadāmību jebkuros apstākļos, savukārt, vispiemērotāko braukšanas režīmu var izvēlēties ar speciāla pārslēga palīdzību.

ĀTRUMU PĀRSLĒGI PIE STŪRES

Braucienu īpaši sportisku padarīs pie stūres novietotās ātrumu pārslēgšanas sviras (pieejamas tikai modeļiem, kas aprīkoti ar bezpakāpju variatoru CVT vai ar 6-pakāpju automātisko pārnesumkārbu).

KRUĪZA KONTROLE

Kruīza kontrole automātiski uztur noteiktu braukšanas ātrumu (vadītājam nav nepieciešams turēt nospiestu akseleratora pedāli), tādējādi padarot braukšanu krietni ērtāku. Nospiežot bremžu pedāli, sistēma tiek automātiski atslēgta.

CVT

Jaunās paaudzes ātrumkārba CVT (bezpakāpju variators) nodrošina vienmērīgu un komfortablu automobiļa gaitu jebkuros braukšanas apstākļos. Tā ir kļuvusi “atsaucīgāka”, kad ir nepieciešams straujšs paātrinājums, piemēram, veicot apdzīšanas manevru. Uzlabotā konstrukcija nodrošina mazāku degvielas patēriņu.

S-AWC (SUPER ALL WHEEL CONTROL)

Aktīvā stabilitātes kontroles sistēma ASC (Active Stability Control) kopā ar pilnpiedziņas 4WD sistēmu un dinamisko sķērsstabilitātes kontroles sistēmu AYC (Active Yaw Control) nodrošina OUTLANDER lielisku saķeri un stabilitāti, kā arī prognozējamu vadāmību uz jebkura veida ceļa seguma.

OUTLANDER APSKATS

ĒRTĪBAS

Apvienojot pirmklasīgu kvalitāti un funkcionalitāti, OUTLANDER ļaus Tev izbaudīt patiesu braukšanas prieku.

KOMFORTS

LIETUS SENSORS

Lietus sensors automātiski aktivizē priekšējā vējstikla tīrītājus, ja uz stikla tiek konstatēts mitrums. Pateicoties šai funkcijai braukšana kļūst vēl ērtāka un drošāka jebkuros apstākļos.

PASLĒPTAS PRIEKŠĒJĀ VĒJSTIKLA APMAZGĀTĀJA SPRAUSLAS

Priekšējā vējstikla apmazgātāja sprauslas, kas agrāk atradās pārsega virspusē, tagad ir izvietotas zem pārsega aizmugurējās malas.

BEZKONTAKTA VADĪBAS SISTĒMA

Bezkontakta vadības sistēma (Keyless Operation System) nodrošina automobiļa durvju atslēgšanu, neizņemot atslēgas no kabatas, savukārt dzinēju iespējams iedarbināt, vienkārši nospiežot uz priekšējā paneļa izvietoto aizdedzes pogu.

MULTIFUNKCIONĀLS STŪRES RATS

Stūres rats ir aprīkots ar slēdžiem, kas ļauj Jums vadīt audio un navigācijas sistēmu, nenoņemot rokas no tā. Nospiežot iebūvētā Bluetooth® interfeisa sistēmas balss vadības pogu, Jūs varat vadīt ārējās ierīces ar balss palīdzību un veikt brīvroku tālruņa sarunas.
Piezīme: Bluetooth® ir Bluetooth SIG Inc. tirdzniecības zīme.

ATPAKAĻSKATA MONITORS / KAMERA

Monitorā redzamās līnijas atspoguļo aptuveno automobiļa kursu, tādējādi padarot braukšanu atpakaļgaitā ērtāku un drošāku.

CD/MP3 ATSKAŅOTĀJS

Audiosistēma ir speciāli pielāgots Outlander, nodrošinot lielisku skaņas kvalitāti. Grīdas konsolē novietotā USB pieslēgvieta nodrošina iespēju ne tikai pieslēgt un atskaņot ārējo digitālo audio ierīci, bet arī to uzlādēt.

SD NAVIGĀCIJAS SISTĒMA

Daudzfunkcionālā navigācijas sistēma ir labi saredzama, viegli saprotama un ērti lietojama. Navigācijas funkcijas un mūzikas atskaņotājs ir viegli kontrolējami, izmantojot skārienjutīgo paneli. Monitors parāda arī attēlus no atpakaļskata kameras, nodrošinot drošu braukšanu atpakaļgaitā.

3D NAVIGĀCIJAS REŽĪMS

Navigācijas kartes iespējams aplūkot arī 3D režīmā.

2 EKRĀNU REŽĪMS

Nepieciešamības gadījumā displejs var darboties vienlaicīgi 2 ekrānu režīmā, piemēram, navigācijai un audio sistēmas kontrolei.

ROCKFORD FOSGATE PREMIUM AUDIOSISTĒMA

Augstākās kvalitātes audiosistēma ir veidota sadarbībā ar Rockfor Corporation. Mitsubishi un Rockford inženieri ir veikuši audiosistēmas rūpīgu noskaņošanu un tās rezultāts ir augstākā līmeņa audio skanējums.

1. 3,5 cm augsto frekvenču skaļrunis ar mīkstu kupolu
2. 16 cm polipropilēna konusveida skaļrunis
3. 16 cm polipropilēna koaksiāls divvirzienu skaļrunis
4. 25 cm īpaši zemo frekvenču skaļrunis
5. 710W 8 kanālu pastiprinātājs

DAUDZFUNKCIONĀLS KRĀSAINS ŠĶIDRO KRISTĀLU DISPLEJS

Daudzfunkcionālais krāsainais šķidro kristālu displejs mērinstrumentu panelī ir veidots ērtai pārskatāmībai un sniedz noderīgu informāciju par transportlīdzekli, braucienu un āra temperatūru. Lielais 4,2 collu izmēra ekrāns atvieglo redzamību un ļauj autovadītājam iegūt informāciju arī no ECO braukšanas sistēmām.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *